Jak działa elektroniczna legitymacja z funkcją płatniczą?

Od 2006 roku tradycyjne, papierowe legitymacje zostały zastąpione przez ELS, czyli elektroniczne legitymacje studenckie, które z wyglądu przypominają karty bankomatowe. Mają takie same wymiary – to plastikowe karty, które bez problemu można zmieścić w portfelu. Niezależnie od uczelni wszystkie legitymacje wyglądają identycznie, oczywiście różnią się od siebie zawartością. Co ciekawe elektroniczne legitymacje studenckie nie służą wyłącznie do identyfikacji studentów, bo równie dobrze mogą zastąpić kartę do bankomatu, bilet komunikacji miejskiej czy posłużyć w bibliotece do wypożyczenia książek.

Każda elektroniczna legitymacja posiada chip stykowy oraz bezstykowy interfejs Mifare. Jeżeli student wyraża taką chęć może w niej zakodować bilet komunikacji miejskiej, kartę biblioteczną oraz wspomnianą już kartę płatniczą. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników.

Jak aktywować funkcję płatniczą?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakodowaniem karty płatniczej na legitymacji studenckiej, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy uczelnia do której uczęszczamy posiada porozumienie z danym bankiem. W innym wypadku niestety nie będziemy mogli skorzystać z tego udogodnienia. Aktywacja funkcji płatniczej nie jest trudna, w razie wątpliwości można skontaktować się z doradcą bankowym. Koszty poszczególnych operacji wykonanych za pośrednictwem legitymacji studenckiej będą zależeć od cennika obowiązującego w danym banku. Z taką usługą nie wiążą się żadne dodatkowe opłaty. Elektroniczna legitymacja studencka jest wygodną opcją i cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie, także w Polsce. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo banki oprócz możliwości dokonywania szybkich transakcji, oferują także wiele sezonowych promocji.

To może Cię także zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie wrzesień 2023
Kredyty mieszkaniowe zestawienie wrzesień 2023
Konta osobiste porównanie wrzesień 2023
Lokaty bankowe porównanie wrzesień 2023
Pożyczki pozabankowe porównanie wrzesień 2023